Önerilerimiz

Evde yerde duran halılarımızın bazen başına kendi hatalarımız yüzünden herşey gelebiliyor.Halımızın başına gelen kazarlarda birden müdahalede ne gibi araçlar kullanabilir,ne benzeri temizlik maddeleri ile halıya müdahale edilmelidir.Peki halımıza zarar vermeden nasıl bir işlem gerçekleştirebiliriz.
Halımıza çay döküldüğü takdirde,bezimizi ılık suyumuzla ıslatarak bölgeyi oval çizerek silebiliriz. *Halınızda yemek lekesi oluştuysa,bir kova içerisine ılık suya şampuan ve sıvı sabun ilave edin.
Yemek lekesi olan bölgeye karışımımızı bir bez yardımı ile uygulayalım.Daha sonrasında halımızı durulayarak,kurutulmaya bırakalım. *Halımıza bir çikolata karışımı döküldüğünde direk ılık suyun içerisine sıvı sabun ve elma sirkesini karıştırarak hafifçe silin,bu işlem sonrasında yaş mendille de bastırmadan halınızı silebilirsiniz. *Sabunlu suyla lekenin dışından başlayarak içe doğru silin.Üzerine talk pudrası döküp biraz bekleyin. Süpürdükten sonra su ve alkol karışımıyla silin. *Halımızdaki kan lekesini çıkartmak için sıcak su kullanılmamalıdır. Lekenin pişerek daha çok yerleşmesine yol açar.Lekeli bölgeleri beyaz sirkeyle ovuşturun. Halılarınızı evde yıkamak isterseniz güzelce yıkadıktan sonra,püsküllerini arap sabunu ile ovalayarak temizleyebilirsiniz.Beyaz olan püsküllere sahipseniz şampuan ve çamaşır suyunu püsküllere hızlıca uygulayarak durullayın.Bu işlemi hızlı yapmanızda fayda olmaktadır.Ayrıca püsküllere karışımı uygularken halıya karışmamasına dikkat edin.
istanbul halı yıkama